obuwie medyczne damskie

Praca w zawodach medycznych (w szerokim znaczeniu) często nie jest łatwa. Oprócz zmęczenia psychicznego niejednokrotnie doskwiera w niej też to fizyczne. Obciążenie i ból nóg oraz kręgosłupa można jednak zredukować, poprawiając jednocześnie postawę. Takie jest właśnie zadanie obuwia medycznego! Należy stosować je profilaktycznie, by przeciwdziałać powstaniu różnego rodzaju wad i chorób. Choć obuwie medyczne dedykowane jest przedstawicielom służby zdrowia, to z ich właściwości korzystają też pracownicy innych branż. Można także nosić je po pracy – z pewnością przyniosą ulgę zmęczonym stopom po całym dniu noszenia eleganckiego, jednak niekoniecznie wygodnego obuwia.

Aktywne filtry

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Czym jest obuwie medyczne?

Obuwie medyczne nazywane jest też niekiedy zdrowotnym. Nic dziwnego! Stanowi bowiem zdecydowanie najważniejszy element odzieży ochronnej przeznaczonej dla personelu służby zdrowia. Zalicza się do grupy środków ochrony indywidualnej pracownika i uważa się je za podstawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest to jednocześnie obuwie specjalistyczne o charakterze profilaktyczny. Powinny nosić je osoby, które nie cierpią na trwałe schorzenia stóp, a jednocześnie wykonują pracę chodząco-stojącą.

Nie jest to jednak obuwie ortopedyczne, ponieważ co do zasady zapobiega powstawaniu i rozwijaniu się wad oraz deformacji, a nie je leczy. Ponadto obuwie ortopedyczne musi być dobrane przez specjalistę, natomiast buty medyczne kupić możesz we własnym zakresie i zgodnie ze swoimi preferencjami. Oczywiście należy przy wyborze takiego obuwia wziąć pod uwagę rodzaj pracy i charakter wykonywanych w niej czynności oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w miejscu pracy i w związku z wykonywaniem obowiązków.

Buty medyczne są bardzo wygodne i przynoszą stopom ulgę. Poprawiają ich ułożenie i zapewniają odpowiednie wsparcie – odciążają. Do tego usprawniają ukrwienie, zapobiegają i niwelują ból nóg, powstawaniu odcisków i odparzeń. Tak naprawdę chronią cały układ kostno-mięśniowy. Wpływają w ten sposób na kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Muszą przy tym zapewniać stabilność, bezpieczeństwo oraz odpowiednią amortyzację.

By dany produkt mógł być określany mianem obuwia medycznego, musi spełniać określone normy, a także posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Konieczne jest również przestrzeganie aktów prawnych - tych krajowych oraz międzynarodowych.

Wśród polskich regulacji należy zwrócić szczególną uwagę na przepisy ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1565). Obuwie medyczne klasyfikowane jest w niej jako wyrób medyczny. Powinno tym samym posiadać europejski znak zgodności CE, który świadczący o tym, że producent spełnił odpowiednie wymagania zawarte w dyrektywach i rozporządzeniach europejskich oraz normach powiązanych z wyrobem.

Konieczne jest też przestrzeganie normy PN-EN ISO 20347. Obuwie medyczne zalicza się do obuwia zawodowego i dlatego zostaje oznaczane symbolem „O” od angielskiego słowa „occupational” - nadaje się zatem do codziennego użytkowania w miejscu pracy ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne i higieniczne lub też potrzebę ochrony własnego obuwia pracowników przed zniszczeniem czy zabrudzeniem. Nie jest natomiast wymagana ochrona palców stopy za pomocą podnosków.

Zgodnie zaś z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG konieczne jest wyposażenie obuwia medycznego w podeszwy o odpowiedniej przyczepności w celu zapobiegania upadkom spowodowanym przez poślizgnięcie.

Pamiętaj, że producent powinien dysponować odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi właściwości antypoślizgowe, antystatyczne i antybakteryjne.

Kto może nosić buty medyczne i jakie obuwie medyczne damskie warto wybrać?

Tak naprawdę każdy może nosić buty medyczne. Wyjdzie mu to na zdrowie, jeśli w jego przypadku nie jest konieczne używanie obuwia ortopedycznego.

Choć oczywiście jak sama nazwa wskazuje, buty medyczne są dedykowane przede wszystkim szeroko pojętym zawodom medycznym, to mogą je nosić również przedstawiciele innych branż – zarówno w pracy, jak i po jej zakończeniu. Przede wszystkim powinny je zakładać osoby, które wykonują przez wiele godzin pracę stojącą lub dużo się w niej ruszają. Będą to na przykład pracownicy branży: gastronomicznej, hotelarskiej, kosmetycznej, fryzjerskiej, przemysłu itp.

Obuwie medyczne jest również zalecane w przypadku różnych wad i chorób kręgosłupa, a także kobietom w ciąży.

Kiedyś wybór obuwia medycznego ograniczony był właściwie do chodaków/drewniaków i klapek. Jednak na przestrzeni lat wiele się zmieniło! Obuwie medyczne damskie – kolorowe, czarne, czy może białe? Ty wiesz najlepiej, jakie buty Ci się podobają, a teraz możesz przebierać nie tylko w kolorach i fasonach, lecz także w dostępnych materiałach.

Buty medyczne damskie na koturnie nie muszą być ciężkie i charakterystycznie stukać. Ich podeszwa jest obecnie wykonywana w innej technologii, która amortyzuje wstrząsy i wyróżnia się antypoślizgowością. Nowoczesne buty na koturnie będą wysmuklać optycznie łydkę, a zarazem zapewniać odpowiednią wentylację. Dzięki temu noga się w nich nie poci. Nie powstają też odparzenia i odciski.

Buty medyczne, nawet te na koturnie, mogą być też naprawdę leciutkie! Postaw na buty piankowe (to nie tylko klapki!) – są niezwykle wygodne i bardzo przyjemne w dotyku. Do tego łatwo utrzymać je w czystości.

Bardzo praktycznym i atrakcyjnym rozwiązaniem będą także saboty z zakrytymi palcami. Wykonana ze skóry wentylowana cholewka i wkładka zapewniają odpowiedni przewiew i zapobiegają przegrzaniu, a ponadto chronią palce przed uderzeniem. Takie buty mają też najczęściej możliwość regulacji oraz dostosowania do stopy.

Gdzie najlepiej kupić buty medyczne damskie?

Wybór damskiego obuwia medycznego jest tak duży, że obecnie łatwiej i wygodniej jest zamawiać produkty przez internet. Szczególnie jeśli chcesz zaopatrzyć się także w różne inne elementy odzieży medycznej i akcesoria potrzebne do pracy. Wtedy zakupy możesz zrobić w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. Oszczędzasz w ten sposób czas i masz okazję na spokojnie wybrać interesujące Cię produkty. Takie właśnie zakupy zrobisz w sklepie internetowym na stronie www.eodziezmedyczna.pl!

Z nami masz pewność, że kupujesz obuwie medyczne damskie najwyższej jakości i to w bardzo korzystnej cenie. Wybraliśmy dla Ciebie takie modele, które wyglądają atrakcyjnie, ale co ważniejsze, zapewniają ogromny komfort i są wytrzymałe.

Kupując buty medyczne u nas, bez wątpienia dokonasz właściwego wyboru. Mamy wieloletnie i bogate doświadczenie w branży tekstylnej i specjalizujemy się w odzieży lekarskiej. W naszej grupie docelowej cieszymy się zaufaniem klientów, którzy mogą liczyć na profesjonalną obsługę i pomoc. Doskonale rozumiemy potrzeby branży medycznej i zawsze staramy się jak najlepiej sprostać jej oczekiwaniom. Nie pozostajemy w tyle i śledzimy wszelkie nowinki technologiczne oraz panujące trendy.

Zaglądając na naszą stronę internetową, przekonasz się, że nasz asortyment jest naprawdę bardzo szeroki. Ubierzesz się u nas dosłownie od stóp do głów, ponieważ oprócz obuwia medycznego zakupisz u nas odzież medyczną, w tym czepki i chusty. Oferujemy też okulary laboratoryjne i fartuchy laboratoryjne oraz prosektoryjne. Jako nieliczni na rynku szyjemy odzież medyczną niestandardową i odzież chirurgiczną w 100% bawełnianą. Jesteśmy również otwarci na potrzeby studentów. Ponadto kupisz u nas przyrządy, takie jak na przykład pincety, skalpele i ostrza oraz wiele dodatków.

Nie ograniczamy się jednak tylko do jednej branży. Oprócz odzieży medycznej znajdziesz u nas tę gastronomiczną, do piekarni i masarni, a nawet reklamową! Nie wierzysz? Sprawdź i przekonaj się!

Filtruj według

Cena

Cena

  • 110,00 zł - 160,00 zł

Wybierz rozmiar

Wybierz rozmiar

Wybierz kolor

Wybierz kolor

Slide background
SZYJEMY
DLA PRZYCHODNI