odzież medyczna damska

Odzież medyczna damska stanowi nieodłączny element pracy w szpitalu, przychodni, prywatnej klinice, gabinecie diagnostycznym, sanatorium, centrum rehabilitacji, laboratorium, spa, salonie fryzjerskim czy zakładzie weterynaryjnym. Jest nieodzowna w przypadku przedstawicieli bardzo wielu profesji medycznych – począwszy od lekarki i rehabilitantki, poprzez pielęgniarkę, a skończywszy na kosmetologu. Ma pozytywny wpływ na odbiór danej specjalistki przez pacjentów i klientów danego miejsca. Jeśli jesteś zawodowo związana z branżą usług medycznych, koniecznie zaopatrz się w kilka kompletów. Z pewnością w codziennej pracy przyda Ci się bluza medyczna z kołnierzykiem zapinana na napy, koszulka zakładana przez głowę, fartuch lekarski czy spodnie. Damska odzież medyczna daje możliwość wybierania spośród różnych elementów stroju – w zależności od tego, czy preferujesz chodzić w sukienkach, czy raczej w bluzce i spodniach.

Aktywne filtry

Pokazano 1-12 z 281 pozycji

Ubrania medyczne damskie podkreślają rangę wykonywanego zawodu. Pozwalają na łatwe rozpoznanie przez pacjentów tego, kto jest pracownikiem w ośrodku zdrowia. Zwiększają zaufanie do danego specjalisty i sprawiają, że wygląda profesjonalnie. Z perspektywy pracownika ochrony zdrowia damska odzież medyczna zwiększa poczucie tożsamości i pozwala łatwiej wejść w rolę zawodową. Dobrze skrojony i uszyty komplet medyczny damski dodaje pewności siebie i podkreśla zakres osobistych kompetencji danego specjalisty. Przy okazji jest wygodny w użytkowaniu i nie krępuje ruchów. Odpowiednio zaprojektowane fartuchy lekarskie, bluzki czy bluzy medyczne nie odsłaniają zbyt wiele, za to podkreślają talię. Dodają komfortu i prezentują się estetycznie. Ubrania medyczne muszą być szyte z wyjątkowo trwałego materiału, który bez problemu zniesie częste pranie w wysokich temperaturach i mocnych detergentach. Powinien zachować doskonały wygląd nawet po kilku miesiącach noszenia. Absolutnym wymogiem jest to, aby uniform medyczny pozostał sterylnie biały, co świadczy o wysokim poziomie higieny specjalisty i miejsca jego pracy.

W ostatnich latach coraz większym powodzeniem cieszy się odzież medyczna kolorowa, na przykład we wzorki piesków, figury geometryczne czy motywy kwiatowe. Nie tylko podkreśla ona urodę, ale też pozwala przełamać dystans dzielący pacjenta i specjalistę. W wielu sytuacjach (na przykład przed ważną operacją) dodaje choremu otuchy i pozwala dostrzec w lekarzu człowieka, nie tylko fachowca. Poza tym kolorowa odzież medyczna doskonale sprawdza się na oddziałach chirurgii i kardiologii dziecięcej, u stomatologa dziecięcego, w dziecięcym centrum rehabilitacji, czy na oddziale neonatologicznym. Pozwala najmłodszym pacjentom pozbyć się strachu i uprzedzeń, które bardzo często wzbudza biały, lekarski kitel. To sprzyja dobrostanowi psychicznemu chorego i ma pozytywny wpływ na przebieg jego leczenia. Skomponuj swój komplet medyczny damski w naszym sklepie!

Stroje pielęgniarskie - odzież medyczna dla pielęgniarek 

Zawody medyczne charakteryzują się specyficznym zapotrzebowaniem na odzież służbową. Stroje pielęgniarskie pozwalają zachować czystość i higienę w kontakcie z pacjentem. Zapewniają szybką rozpoznawalność – nowo przyjęta na oddział osoba od razu wie, czy ma do czynienia z siostrą oddziałową. Odzież medyczna dla pielęgniarek ułatwia wczucie się w rolę zawodową i odcięcie niepotrzebnych emocji, które mogą negatywnie oddziaływać na pacjentów. W ubraniu pielęgniarskim personelowi łatwiej skupić się na zawodowych obowiązkach, których na każdym dyżurze jest niemało.

Odzież dla pielęgniarek – różnorodność wzorów i krojów

Trendy odzieżowe nie omijają także przedstawicieli zawodów medycznych. Dlatego też pielęgniarki pełniące swoje obowiązki w placówkach ochrony zdrowia – w szpitalach, przychodniach i prywatnych klinikach – mogą cieszyć się kolorowymi, optymistycznymi strojami. Dzięki nim będą czuć się komfortowo i atrakcyjnie również w godzinach pracy. Ponadto odzież medyczna dla pielęgniarek jest tak skrojona, aby nie krępowała ich ruchów, podkreślała talię, jednak nie odsłaniała zbyt wiele. Tym samym każda pielęgniarka będzie czuć się dobrze – niezależnie od tego, czy pełni akurat nocny dyżur w szpitalu, czy przygotowuje pacjentkę do zabiegu liftingu twarzy.

Rodzaje zapięć, krojów i fasonów kobiecej odzieży medycznej

Wśród pielęgniarek i położnych chętnie wybierane są fartuszki medyczne zapinane na napy lub na guziki, ale też stroje dwuczęściowe, składające się z bluzy i uszytych z tego samego materiału spodni. Jeśli chodzi o skład materiałowy wyrobów przygotowanych z myślą o tej branży, to zazwyczaj spotkać się można z odzieżą, która w 50% składa się z bawełny, a w 50% z poliestru. Takie produkty cieszą się dużą trwałością, wytrzymałością i są łatwe do utrzymania w codziennej czystości. To bardzo ważne, gdy stroju medycznego używa się na co dzień i intensywnie eksploatuje. Za sprawą odpowiednio dobranych tkanin i mocnych szwów zarówno bluzy, spodnie, jak i fartuszki doskonale znoszą pranie – nie tylko w domowej pralce, ale też w szpitalnej pralni. Łatwo można sprać z nich zabrudzenia substancjami medycznymi, ale też płynami ustrojowymi pacjenta. Wszelkie plamy z krwi, potu czy zżółknięcia dają się łatwo wyczyścić. To z kolei przekłada się na wysoki komfort użytkowania stroju i jego nieskazitelną czystość.

Kolorowa odzież medyczna dla pielęgniarek – przełam nudne schematy!

Coraz częściej personel zatrudniony w placówkach ochrony zdrowia stawia na kolorową odzież medyczną. Dawno minęły czasy, gdy każda pielęgniarka musiała wyglądać identycznie jak koleżanka. Dziś bez problemu dopuszcza się sytuację, w której jedna z kobiet pracuje w spodniach, inna w fartuchu-sukience. Podobna dowolność dotyczy kolorystyki. Nikogo nie szokuje już personel medyczny, ubrany w granatowy, niebieski, różowy czy fioletowy strój. Odejście od bezwzględnej i sterylnej bieli wpływa korzystnie na ocieplenie wizerunku pielęgniarki – osoby non stop będącej blisko pacjenta i jego problemów. Kolorowe, ciepłe w odbiorze stroje pozwalają przełamać pierwsze lody, a zarazem zachować poczucie bycia obsługiwanym przez profesjonalistkę. Wprowadź więcej pozytywnych barw na oddział i do pokoju pielęgniarek. W ten sposób sobie i innym wokół poprawisz nastrój, dodasz energii i siły do działania. Odkryj moc płynącą z koloru!

Kolorowe stroje medyczne damskie – bardziej przyjazna atmosfera w pracy

Kolorowe fartuszki oraz bluzy z zabawnymi i przyjaznymi nadrukami pozwalają wnieść więcej pozytywnej energii i nadziei chorym pacjentom, często przez wiele miesięcy zamkniętych za murami oddziałów. Barwa, jaką otaczają się na co dzień, obcując z personelem medycznym, może korzystnie wpływać na ich nastrój i nastawienie do świata. Biel w przypadku wielu osób budzi obawy i niezbyt dobre skojarzenia – często przywołując wspomnienia mało przyjemnych lub wręcz bolesnych procedur medycznych. Tymczasem kolorowa odzież medyczna pozwala zerwać z tym prostym schematem i odczarować wizerunek siostry oddziałowej jako osoby zimnej, zdystansowanej i mało empatycznej. Wielobarwne stroje pielęgniarskie stanowią zatem ciekawą alternatywę dla chłodnej i mało twarzowej bieli. Większa swoboda w wybieraniu kolorystyki codziennej odzieży pracowniczej pozwala lepiej wyrazić osobowość i temperament poszczególnych osób zatrudnionych w szpitalu czy w przychodni.

Odzież medyczna damska dopasowana do twoich potrzeb

Szeroka gama kolorów i fasonów sprzyja idealnemu dopasowaniu elementów stroju do własnych potrzeb, rozmiaru i figury. Dobrze przemyślana konstrukcja nie wywołuje dyskomfortu ani żadnych ograniczeń ruchowych, co w przypadku pielęgniarek (które nierzadko muszą przenosić swoich pacjentów) ma kolosalne znaczenie. W kategorii strojów pielęgniarskich można znaleźć propozycje z krótkim, jak i długim rękawem. Ubrania zaprojektowaną z ogromną dbałością o każdy detal – tak aby gwarantowały poczucie najwyższego możliwego komfortu. Jeśli do tej pory myślałaś, że odzież medyczna może być albo modna, albo wygodna, nie poznałaś jeszcze naszej. Serdecznie zapraszamy do zakupu!

Slide background
SZYJEMY
DLA PRZYCHODNI