obuwie medyczne męskie

Długie dyżury, praca w biegu i na stojąco to ogromny wysiłek nie tylko dla stóp i nóg, lecz także dla kręgosłupa każdego, nawet wysportowanego i zdrowego mężczyzny. Podczas pracy warto zakładać buty wygodne, a jednocześnie takie, które zapobiegną powstawaniu wad i odciążą cały układ kostno-mięśniowy. Doskonałym wyborem będą buty medyczne męskie. Zapewniają one komfort w pracy i ulgę po niej. Już od dłuższego czasu wybór nie jest ograniczony jedynie do chodaków i klapek. Tego rodzaju buty mogą ponadto nosić nie tylko przedstawiciele zawodów medycznych. Pamiętaj jednak, że obuwie medyczne to nie to samo, co obuwie ortopedyczne.

Aktywne filtry

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Czym jest obuwie medyczne?

Obuwie medyczne (inaczej zdrowotne) jest kluczowym elementem odzieży ochronnej przeznaczonej dla personelu służby zdrowia. Stanowi podstawę bezpieczeństwa i higieny pracy, ponieważ zalicza się do środków ochrony indywidualnej pracownika. Jest to obuwie specjalistyczne o charakterze profilaktyczny. Oznacza to, że co do zasady dedykuje się je osobom, które nie cierpią na trwałe schorzenia stóp, a jednocześnie wykonują pracę chodząco-stojącą. W przeciwieństwie do obuwia ortopedycznego buty te mają za zadanie zapobiegać rozwijaniu się wad i deformacji, a nie je leczyć. Są też, w odróżnieniu od butów ortopedycznych, dobierane we własnym zakresie w zależności od rodzaju pracy i charakteru wykonywanych czynności oraz zagrożeń, jakie mogą w związku z nimi wystąpić.

Buty medyczne są bardzo wygodne, poprawiają ułożenie stóp i zapewniają im odpowiednie wsparcie – odciążają oraz przynoszą ulgę. Zapobiegają bólom nóg i odkształceniom stóp, a także chronią cały układ kostno-mięśniowy. Wpływają w ten sposób na kształtowanie prawidłowej postawy ciała, zapewniają stabilność, bezpieczeństwo oraz odpowiednią amortyzację.

Obuwie medyczne musi również spełniać określone normy, posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty oraz być zgodne z krajowymi i międzynarodowymi aktami prawnymi. Jeśli chodzi o prawo polskie, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ustawę z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1565). Obuwie medyczne klasyfikowane jest jako wyrób medyczny. Powinno posiadać europejski znak zgodności CE, świadczący o tym, że producent spełnił odpowiednie wymagania zawarte w dyrektywach i rozporządzeniach europejskich oraz normach powiązanych z wyrobem.

Ponadto producent powinien dysponować odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi właściwości antypoślizgowe, antystatyczne i antybakteryjne tego typu obuwia.

Obuwie medyczne musi także spełniać m.in. normę PN-EN ISO 20347, ponieważ zaliczane jest do obuwia zawodowego. Obuwie tego rodzaju oznacza się symbolem „O” (od angielskiego słowa „occupational”). Oznacza to, że przeznaczone jest do codziennego użytkowania w miejscu pracy ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne i higieniczne czy też potrzebę ochrony własnego obuwia pracowników przed zniszczeniem lub zabrudzeniem. W przypadku obuwia medycznego nie jest natomiast wymagana ochrona palców stopy za pomocą podnosków.

Zgodnie z rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG konieczne jest wyposażenie obuwia medycznego w podeszwy o odpowiedniej przyczepności w celu zapobiegania upadkom spowodowanym przez poślizgnięcie.

Kto może nosić buty medyczne?

Choć buty medyczne są dedykowane przede wszystkim szeroko pojętym zawodom medycznym, to tak naprawdę może je nosić każdy – zarówno w pracy, jak i po niej. Przede wszystkim powinny je nosić osoby, które wykonują pracę stojącą lub dużo się w niej ruszają. Będą to na przykład pracownicy branży: gastronomicznej, hotelarskiej, kosmetycznej, fryzjerskiej, przemysłu itp.

Obuwie medyczne jest również zalecane w przypadku wad i chorób kręgosłupa, kobietom w ciąży oraz wszystkim tym, którzy chcą zadbać o komfort i zdrowie swoich stóp!

Jakie obuwie medyczne męskie wybrać?

Buty medyczne są często kojarzone z białymi chodakami/drewniakami i klapkami, jednak obecnie wybór kolorów, fasonów i materiałów tego obuwia specjalistycznego jest ogromny! Poszczególne modele mogą łączyć w sobie funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Świetnym rozwiązaniem są buty piankowe – niezwykle wygodne i lekkie, do tego łatwe do utrzymania w czystości. Modele te powinny być antystatyczne, antypoślizgowe, amortyzujące wstrząsy i zapewniać odpowiedni przepływ powietrza. Dzięki temu noga się nie poci, nie powstają też odparzenia i odciski. Spośród dostępnych propozycji polecamy na przykład buty typu crocs.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem będą także saboty z zakrytymi palcami. Wykonana ze skóry wentylowana cholewka i wkładka zapewniają odpowiedni przewiew i zapobiegają przegrzaniu, ale też chronią palce. Takie buty mają też najczęściej możliwość regulacji oraz dostosowania do stopy.

Gdzie kupić buty medyczne męskie?

Na rynku dostępnych jest wiele męskich butów medycznych, jednak musisz mieć pewność, że kupujesz te najwyższej jakości. Takie właśnie znajdziesz w sklepie internetowy www.eodziezmedyczna.pl. Do tego proponujemy modele w atrakcyjnych cenach! Mamy wieloletnie i bogate doświadczenie w branży tekstylnej i specjalizujemy się w oferowaniu odzieży lekarskiej. Dzięki temu bardzo dobrze rozumiemy potrzeby tej branży i odpowiadamy na nie. Posiadamy w naszej ofercie starannie wyselekcjonowane buty, które będą nie tylko trwałe, lecz także niesamowicie wygodne, estetyczne i praktyczne. Śledzimy trendy i nowinki technologiczne. Wszystko po to, by spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Nasza oferta jest niezwykle szeroka. Znajdziesz w niej między innymi doskonałe buty medyczne męskie. Jesteśmy bardzo elastyczni. Jako nieliczni na rynku szyjemy odzież medyczną niestandardową i odzież chirurgiczną w 100% bawełnianą. Posiadamy też chusty, czepki, pincety, skalpele, ostrza, okulary oraz fartuch laboratoryjny i wiele więcej! Oprócz odzieży medycznej znajdziesz u nas tę gastronomiczną, do piekarni i masarni, a nawet reklamową! Dobór produktów został dobrze przemyślany. Dzięki temu wygodnie zrobisz zakupy w jednym miejscu. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się sam!

Filtruj według

Cena

Cena

  • 110,00 zł - 160,00 zł

Wybierz rozmiar

Wybierz rozmiar

Wybierz kolor

Wybierz kolor

Slide background
SZYJEMY
DLA PRZYCHODNI