obuwie medyczne

Wiele osób myli obuwie medyczne z ortopedycznym. Często stosujemy te określenia zamiennie, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie przeznaczenie mają te dwa rodzaje butów. Ponadto często słysząc termin „obuwie medyczne damskie lub męskie”, kojarzymy je wyłącznie z chodakami, czyli inaczej z drewniakami. Jednak obecnie istnieje znacznie więcej rodzajów butów, będących elementem odzieży ochronnej przeznaczonej dla personelu służby zdrowia, takich jak klapki czy crocsy medyczne. Z ich właściwości mogą korzystać również przedstawiciele innych zawodów lub osoby ze szczególnymi tendencjami i wskazaniami profilaktycznymi.

Aktywne filtry

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Obuwie medyczne a obuwie ortopedyczne

Obuwie medyczne i ortopedyczne często są ze sobą mylone. Nic dziwnego, ponieważ w obu przypadkach chodzi o buty specjalistyczne, które przeznaczone są do dbania o zdrowie stóp. Jednak posiadają one różne funkcje.

Obuwie medyczne (inaczej zdrowotne) ma charakter profilaktyczny. Oznacza to, że co do zasady jest dedykowane osobom zdrowym, które nie cierpią na trwałe schorzenia stóp, a jednocześnie w swojej pracy dużo chodzą lub stoją przez wiele godzin. Tego typu modele zapobiegają bólom nóg i kręgosłupa oraz odkształceniu stóp, dbając o ich prawidłowy kształt. Wygodne obuwie medyczne ma więc za zadanie nie leczyć, tylko zapobiegać rozwijaniu się wad stóp. Poprawia zatem ich ułożenie i zapewnia odpowiednie wsparcie. Zapobiega licznym dolegliwościom i deformacjom. Obuwie medyczne w Warszawie najczęściej dobiera się w indywidualnym zakresie, np. po wcześniejszej przymiarce, w zależności od rodzaju pracy i charakteru wykonywanych czynności.

Obuwie ortopedyczne jest natomiast przeznaczone dla osób ze schorzeniami i poważnymi zniekształceniami stóp. Często zaleca się je dzieciom w celu korekcji wady stóp, a także po przebytych urazach, zabiegach operacyjnych oraz w przypadku chorób stóp i stawów skokowych. Celem w tym wypadku jest leczenie już istniejących problemów zdrowotnych oraz zapobieganie pogłębianiu się wad. Buty tego typu tworzą dogodne podparcie, odciążają i rozluźniają stopy. Uśmierzają również ból i dyskomfort, co stanowi szczególnie istotną kwestię w okresie rekonwalescencji. W przeciwieństwie do klasycznego obuwia medycznego piankowego lub gumowego, właściwy dobór tego rodzaju butów zależy od charakteru nieprawidłowości oraz celu, jaki ma być osiągnięty z ich pomocą.

Obuwie ortopedyczne bywa kluczowym elementem leczenia i to od niego zależy poprawa stanu stóp. Często dzięki niemu udaje się uniknąć inwazyjnych zabiegów (w tym chirurgicznych). Dlatego też jego dobór dokonywany jest przez lekarza specjalistę – ortopedę. Nie należy kupować go we własnym zakresie, ponieważ może to doprowadzić do pogłębienia się nieprawidłowości! Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by np. obuwie medyczne Crocs kupić samodzielnie.

Obuwie medyczne – prawo krajowe i międzynarodowe

Obuwie medyczne damskie lub męskie musi spełniać określone normy, posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty oraz być zgodne z krajowymi aktami prawnymi, a przede wszystkim z ustawą z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1565). Obuwie medyczne klasyfikowane jest jako wyrób medyczny i powinno zostać oznakowane znakiem CE. To europejski znak zgodności świadczący o tym, że producent spełnił odpowiednie wymagania zawarte w dyrektywach i rozporządzeniach europejskich oraz normach powiązanych z tym wyrobem. Nadzór nad całym procesem może sprawować notyfikowana jednostka.

Producent powinien również dysponować odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi właściwości antypoślizgowe, antystatyczne oraz antybakteryjne określonego modelu. Obuwie medyczne gumowe, piankowe lub wykonane z innego rodzaju materiału ma za zadanie dobrze sprawdzać się nawet w wymagających warunkach pracy.

Obuwie medyczne Crocs lub innych znanych marek musi ponadto spełniać normę PN-EN ISO 20347, ponieważ zaliczane jest do obuwia zawodowego. Oznacza to, że nadaje się do codziennego użytkowania w miejscu pracy ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne i higieniczne lub też potrzebę ochrony własnego obuwia pracowników przed zniszczeniem czy zabrudzeniem. W przypadku obuwia medycznego gumowego lub wykonanego z innych tworzyw nie jest natomiast wymagana ochrona palców stopy za pomocą podnosków. Obuwie tego rodzaju oznaczone jest symbolem „O” od angielskiego słowa „occupational”.

Modele medyczne muszą być też wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG. Jeśli chodzi o obuwie medyczne damskie lub męskie, to w rozporządzeniu mowa jest przede wszystkim o konieczności wyposażenia go w podeszwy o odpowiedniej przyczepności w celu zapobiegania upadkom spowodowanym przez poślizgnięcie się.

Zalety obuwia medycznego – buty medyczne Crocs i innych popularnych marek

Obuwie medyczne jest zdecydowanie najważniejszym, choć niedocenianym elementem odzieży ochronnej przeznaczonej dla personelu służby zdrowia (zarówno publicznej jak i prywatnej). Stanowi nie tylko podstawę komfortu, lecz także bezpieczeństwa i higieny pracy. Zaliczane jest bowiem do środków ochrony indywidualnej pracownika. Wygodne obuwie medyczne powinna posiadać każda osoba, zatrudniona np. w szpitalu, przychodni lub innej placówce ochrony zdrowia.

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów obuwia medycznego damskiego i męskiego, z uwagi na jego różne przeznaczenie. Istotny jest przede wszystkim charakter wykonywanych zawodowo czynności oraz potencjalnych zagrożeń, jakie mogą w związku z nimi występować.

Pracownicy placówek medycznych bardzo często wykonują swoją pracę w pozycji stojącej i w ruchu, niekiedy z dużą intensywnością. Dlatego szczególnie ważne jest dla nich, by posiadać solidnie wykonane, wygodne obuwie medyczne, chroniące stopy i nogi. Takie buty muszą zapewniać stabilność, bezpieczeństwo i komfort noszenia oraz odpowiednią amortyzację. Bardzo ważne jest również odciążenie stóp, nóg i całego układu kostno-mięśniowego. Obuwie medyczne wpływa bowiem na kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Wszystkie te cechy mają m.in. niezawodne buty medyczne Crocs.

Wygodne obuwie medyczne – nie tylko dla zawodów medycznych

Obuwie damskie medyczne może mieć wiele zalet i przynosić ulgę nie równocześnie stopom i nogom, kręgosłupowi oraz mięśniom. Skoro tak, to pojawia się pytanie: czy jedynie pracownicy wykonujący szeroko pojęte zawody medyczne mogą je nosić? Oczywiście, że nie! Crocs – buty medyczne – są polecane dla wszystkich osób wykonujących pracę stojącą, w której pozostają w ciągłym ruchu. Korzysta z nich wiele branż, m.in.:

 • gastronomia
 • hotelarstwo
 • kosmetyczna
 • fryzjerska
 • przemysł elektroniczny
 • przemysł lekki

Jednak obuwie medyczne piankowe bądź gumowe zalecane jest także m.in. w przypadku wad i chorób kręgosłupa. Mogą je nosić również kobiety w ciąży ze względu na zwiększone obciążenie układu ruchu.

Tak naprawdę popularne crocsy medyczne może zakładać każdy i nie tylko w sytuacjach zawodowych. Wystarczy, że chcesz zadbać o zdrowie swoich stóp. Możesz na przykład nosić je po całym dniu pracy w eleganckich, jednak niewygodnych butach. Wygodne obuwie medyczne sprawi, że poczujesz ulgę i odciążysz swoje nogi.

Rodzaje obuwia medycznego – gdzie kupić buty medyczne Crocs?

Czy można mówić o czymś takim, jak modne obuwie damskie medyczne? Jak najbardziej! Atrakcyjne i oryginalne obuwie medyczne stanowi odpowiedź na potrzeby rynku i stale rosnące wymagania wobec producentów. Obecnie wybór jest ogromny. Różne wzory i fasony sprawiają, że ten rodzaj butów nie kojarzy się już jedynie z wygodą i zdrowiem stóp. Noszone są zarówno w jak i po pracy! Mogą to być na przykład:

 • chodaki medyczne/drewniaki – ten rodzaj butów cieszy się niesłabnącą popularnością wśród lekarzy, pielęgniarek oraz reszty zawodów medycznych. Obecnie chodaki to również buty medyczne gumowe, jednak często wybierane są wciąż tradycyjne drewniaki. Nic dziwnego, ponieważ zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i krwi, a także zabezpieczają palce i śródstopie przed różnego rodzaju urazami. Drewniaki wykonane są z naturalnej skóry oraz drewna i dzięki temu nie tylko zapobiegają uciskom, ale i poceniu się stóp oraz powstawaniu odparzeń. Pamiętaj, że powinny mieć podeszwę antypoślizgową! Obuwie medyczne na koturnie? Również i w tym przypadku bardzo często będą to właśnie drewniaki, jednak dolna część podeszwy musi być pokryta antypoślizgową gumą amortyzującą wstrząsy. Nie wydają wtedy charakterystycznego stukotu (tak samo jak np. obuwie medyczne Crocs), będąc przy tym o wiele stabilniejsze i bezpieczniejsze!
 • klapki medyczne – podobnie jak chodaki i podobne do nich klasyczne obuwie medyczne damskie są bardzo często wybierane ze względu na swoją uniwersalność. Teraz coraz częściej saboty nie kojarzą się z drewniakami, tylko właśnie z klapkami z zamkniętymi lub odkrytymi palcami/piętami. Będą to też buty medyczne kolorowe i modne – typu Crocs. Technologia wykonywania obuwia tego rodzaju poszła w ostatnim czasie znacznie do przodu. Klapki to nie tylko buty medyczne gumowe. Świetnym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest obuwie medyczne piankowe – niezwykle lekkie i łatwe do utrzymania w czystości, antystatyczne, antypoślizgowe, amortyzujące wstrząsy i najczęściej doskonale wentylowane z możliwością regulacji oraz dostosowania do stopy.
 • sandały medyczne – podobnie jak klapki są bardzo przewiewne i występują w wersji z odkrytymi lub zakrytymi palcami i piętami. Stopa jest w nich dodatkowo stabilizowana dzięki klamrom i zapięciom. Często będą to buty skórzane chroniące skórę przed odciskami.
 • baleriny i półbuty – jest to obuwie medyczne kolorowe, choć nie tylko! Wyróżnia je niekiedy bardzo ciekawy i niekiedy elegancki fason. Stanowią dowód na to, że można połączyć przyjemny i estetyczny wygląd obuwia z jego funkcjonalnością i wygodą. Podobnie jak crocsy medyczne, noszą je przedstawiciele różnych branż – od ochrony zdrowia po gastronomię.
 • buty wiązane oraz cichobiegi – takie buty dominują wśród pracowników, którzy wykonują bardzo dużo złożonych i zróżnicowanych ruchów. Wśród zawodów medycznych noszą je np. ratownicy medyczni i fizjoterapeuci. Stabilizują stopę dzięki sznurowaniu, a także są antywstrząsowe, lekkie, przewiewne i bardzo komfortowe. To coraz popularniejsze obuwie medyczne w Warszawie.

Skoro wybór jest tak ogromny, to gdzie kupić obuwie medyczne? Sklep internetowy www.eodziezmedyczna.pl będzie doskonałym wyborem, ponieważ znajdziesz u nas wyłącznie starannie wyselekcjonowane buty medyczne najwyższej jakości. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży tekstylnej i wyspecjalizowaliśmy się w dziedzinie odzieży lekarskiej. Dzięki temu dobrze znamy potrzeby naszej docelowej grupy odbiorców, u której cieszymy się zaufaniem. Dostarczamy m.in. modne crocsy medyczne, klasyczne klapki, chodaki, obuwie medyczne gumowe, piankowe, cichobiegi, półbuty i inne obuwie medyczne. Warszawa to miasto, w którym znajduje się również nasz sklep stacjonarny.

Zrobisz u nas zakupy dosłownie od stóp do głów. Posiadamy najlepsze obuwie medyczne, ale też chusty i czepki. Jako nieliczni na rynku szyjemy odzież medyczną niestandardową i odzież chirurgiczną w 100% bawełnianą. Pincety, skalpele, ostrza, a może interesują Cię okulary lub fartuch laboratoryjny? Nasza oferta jest bardzo szeroka i nie ogranicza się jedynie do branży medycznej. Znajdziesz też u nas odzież gastronomiczną, do piekarni i masarni, a nawet reklamową. Sprawdź sam!

Crocs buty medyczne – popularny wybór w wielu branżach

Doskonale znane buty medyczne Crocs to synonim wygody i niezwykłej trwałości. Są dostępne na całym świecie w niezliczonych wersjach dla mężczyzn, kobiet, a nawet dzieci. Bez problemu możesz znaleźć modele, które świetnie sprawdzą się w Twojej pracy. Obuwie medyczne Crocs zostało zaprojektowane w taki sposób, by świetnie radzić sobie na posadzkach kamiennych, wyłożonych płytkami, panelach, drewnie, a także wilgotnej podłodze. Ich antypoślizgowa podeszwa zapewnia bezpieczeństwo w każdym miejscu, w którym pod stopami może znaleźć się woda.

Dobrej jakości obuwie medyczne gumowe typu Crocs zapewnia znakomitą wentylację stóp i wystarczająco dużo miejsca, aby się swobodnie poruszać np. palcami, ograniczając ich zmęczenie. Ich przemyślany design zapewnia ergonomiczne dopasowanie, wygodę i doskonałą amortyzację, a specjalny wzór na podeszwie podnosi przyczepność. Wybierając obuwie medyczne w Warszawie, warto postawić na Crocsy – to sprawdzone modele, które posłużą w świetnym stanie przez długi czas.

Obuwie medyczne kolorowe – ubrania do pracy nie muszą być nudne!

Nasza oferta to nie tylko klasyczne białe obuwie medyczne piankowe lub gumowe. Asortyment sklepu obejmuje również wiele modeli kolorowych, które z daleka przyciągają wzrok odważnymi barwami oraz nieszablonowymi wzorami. Dostępne jest np. obuwie medyczne damskie w odcieniu pomarańczowym lub zielonym. Dzięki odważnym barwom nawet najtrudniejszy dzień w pracy nabierze kolorów, a Ty poczujesz się lepiej. W naszym sklepie nie brakuje ponadto klasycznych czarnych modeli, po które chętnie sięgają panowie. Dzięki szerokiej ofercie łatwo dobierzesz dobrej jakości obuwie medyczne, pasujące do innych ubrań, zakładanych na co dzień do pracy.

Slide background
SZYJEMY
DLA PRZYCHODNI